Jdi na obsah Jdi na menu
 


Warrior

7. 5. 2008

Warior:

Warrior je nejhouževnatější, ze všech povolání World of Warcraftu. Má největší zdraví, může používat nejlepší zbraně, nosit nejlepší brnění a také má výbornou ničivost. Jeho nejsilnější stránkou je boj na blízko, a ačkoliv není tak rychlý nebo smrtící jako rogue nebo tak zběhlý v boji na dálku jako mage nebo hunter, je nicméně jedním z nejodolnějších povolání.

Možné Rasy: Všechny

Hlavní vlastnosti: Stamina, Strenght

Zakladní zbraňové odbornosti: Jednoruční sekery, Dýky, Jednoruční kladiva, Jednoruční meče, Neozbrojený boj

Pokročilé zbraňové odbornosti: Kuše, Pěstní zbraně, Luky nebo Pušky, Dřevcové zbraně, Hole, Kopí, Vrhací zbraně, Obouruční sekery, Obouruční kladiva, Obouruční meče

Třídy brnění: Cloth, Leather, Mail, Shield, Plate(pokročilé)


Vlastnosti povolání

Warrior má jako přídavek k jeho široké možnosti výběru zbraní a brnění množství schopností, které dělají jeho zabití těžším a jeho silným v boji na blízko.
Warriorovi schopnosti jsou rozděleny do kategorií protection, arms a fury. Tyto schopnosti zahrnují pasivní obranu, speciální útoky a řev, který ovlivňuje válečníka, jeho spojence a protivníky. Ty schopnosti, které nejsou aktivní, vyžadují rage.


Postoj(Stance)

Většina schopností může být použita pouze pokud je warrior v jistém postoji. Warrior se muže naučit několik postojů. Počáteční postoj pro válečníka je bojový. Bojový postoj zahrnuje útočné a obrané síly. Jak se zvyšují levely, je umožněn přístup k defensivnímu a berserker postoji skrze splnění speciálních questů pouze pro warriora.

Schopnosti defensivního postoje zlepšují warriorovu schopnost stát tělo na tělo s protivníkem. Je to volba pro warriora, který si přeje zvýšit svojí odolnost v boji a navýšit obranu. Schopnosti berserkr postoje jsou téměř všechny útočné. V tomto postoji není válečník příliš úspěšný v odrážení ran nepřítele, ale je schopnější v rychlém zabíjení příšer.

Přepínání mezi postoji sebou přináší novou lištu akčních tlačítek, kterou musíš zaplnit důležitými schopnostmi toho postoje.


Rage

Rage se zvyšuje, kdyz je warrior zraňován, používá schopnosti nebo zraňuje nepřítele. Když se začíná warriorova rage lišta zaplňovat, může warrior provést speciální útoky nebo schopnosti, které stojí rage. Rage časem rychle mizí, přestože některé warriorovi schopnosti mohou zpomalit tuto možnou ztrátu.


Startovní statistiky

  Strength Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana
Dwarf 25 16 25 19 19 90 -
Gnome 18 23 21 24 20 50 -
Human 23 20 22 20 21 60 -
Night Elf 20 25 21 20 20 50 -
Orc 26 17 24 17 23 80 -
Tauren 28 15 24 15 22 80 -
Troll 24 22 23 16 21 70 -
Undead 22 18 23 18 25 70 -